Kraj

Co zmienią te wybory – zapraszamy na debatę Polityki Insight i tygodnika „Polityka”

Bochniarz, Janik, Łapiński i Piskorski odpowiedzą na pytania o wybory. Bochniarz, Janik, Łapiński i Piskorski odpowiedzą na pytania o wybory. Wojciech Leliński / Polityka
Bochniarz, Janik, Łapiński i Piskorski odpowiedzą na pytania o wybory. Jak ostatnie cztery lata i kampania zmieniły polską politykę? Co będzie się działo po głosowaniu? Dyskusja już w czwartek 10 października w redakcji tygodnika „Polityka”.

Już w piątek o północy zaczyna się cisza wyborcza. Dzień wcześniej zastanowimy się, jak cztery lata rządów PiS zmieniły polską politykę. Kto zyskał, kto stracił w kampanii? Kto i jak bardzo wygra wybory? Czy czeka nas rewolucja pokoleniowa w polityce?

Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu 13 października mogą przekształcić polską scenę polityczną na lata. Zdaniem wielu obserwatorów to najważniejsze głosowanie w kraju od wyborów czerwcowych w 1989 r. Zgodnie z sondażami rządzący PiS utrzymuje przewagę nad opozycją, ale wciąż nie jest przesądzone, czy wystarczy to do utrzymania władzy. Konkurują z nim trzy komitety opozycyjne, które w wyborach europejskich szły razem, oraz skrajnie prawicowa Konfederacja.

Zapraszamy na debatę polityków, którzy pełnili istotne funkcje na polskiej scenie, już w czwartek 10 października o godz. 11 w redakcji tygodnika „Polityka” przy ul. Słupeckiej 6 w Warszawie (wejście „B”).

W dyskusji wezmą udział:

  • Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, b. minister przemysłu i handlu oraz kandydatka na prezydenta
  • Krzysztof Janik, b. minister spraw wewnętrznych, b. szef SLD
  • Krzysztof Łapiński, b. poseł PiS, b. rzecznik prezydenta
  • Paweł Piskorski, b. prezydent Warszawy, b. europoseł PO, przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego.
Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019
Reklama