Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

O czym piszemy w nowym numerze „Polityki”

W najnowszej „Polityce” szczegółowo analizujemy to, co się stało 13 października.

Wybory, wybory i po wyborach. Ich wynik oznacza wiele zmian – zarówno w obozie władzy, jak i po stronie opozycji. W najnowszej „Polityce” szczegółowo analizujemy to, co się stało 13 października. Proponujemy tekst Jerzego Baczyńskiego i Mariusza Janickiego o politycznych skutkach wyborów; artykuł Rafała Kalukina, który pochyla się nad wyborcami – kto na kogo głosował, gdzie nastąpiły przesunięcia, kim są nowi wyborcy; wywiad Jacka Żakowskiego z prof. Andrzejem Rychardem o tym, że rządzących czeka przegrupowanie, a opozycję – rewolucja. W uzupełnieniu relacje z partyjnych sztabów z komentarzami polityków.

Politykaokładka - Polityka 42 2019

Ponadto w najnowszym numerze „Polityki”:

Specjalny raport o naszej noblistce Oldze Tokarczuk, gdzie można znaleźć także fragmenty jej wywiadów dla naszego tygodnika oraz wypowiedzi laureatów Paszportów „Polityki” na temat pisarki. W dalszej części numeru sylwetka drugiego noblisty Petera Handkego. Martyna Bunda pisze o tym, że do konfliktów między uczniami w szkole coraz częściej wzywana jest policja. Agnieszka Sowa powraca do tematu kóz hodowanych na wiślanej wyspie, podając wiele mało znanych dotąd szczegółów. Joanna Solska pisze o tym, że coraz więcej Polaków zaciągających rozmaite pożyczki nie chce zwracać długów, Cezary Kowanda opisuje zaś sklepy bez obsługi, których przybywa w szybkim tempie.

I jeszcze: o Ukrainie między Rosją a Chinami; o tym, kto zdradził Kurdów; po co nam sztuczna inteligencja; o smogu – wrogu płuc i serca; o modzie na mikromieszkania; o zapomnianym wybitnym polskim jazzmanie Mieczysławie Koszu, którego filmowa biografia wchodzi właśnie na ekrany; oraz wywiad z Agnieszką Holland o triumfalistycznej władzy, cenzurze i odpowiedzialności twórców, a także o współpracy reżyserki z Olgą Tokarczuk przy filmie „Pokot”.

Zapraszam Państwa do przeczytania również innych pozycji z najnowszego numeru oraz do kolejnych wydań „Polityki”, gdzie będziemy w dalszym ciągu analizować powyborczą rzeczywistość polityczną i przewidywać rozwój wydarzeń.

Życzę przyjemnej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama