Kraj

Kogo wybierają wyborcy

Wyborczy portret Polaków

Czy istnieje pozytywny wzór idealnego prezydenta? Czy istnieje pozytywny wzór idealnego prezydenta? Max Skorwider
Rozpoczynamy specjalny projekt badawczy POLITYKI i IBRIS na wybory prezydenckie. Będziemy cyklicznie analizować kolejne etapy kampanii prezydenckiej, społeczne emocje, oceny i preferencje, korzystając z własnych sondaży i badań jakościowych.
Andrzej DudaJuliusz Sokołowski/Kancelaria Prezydenta RP Andrzej Duda

Jeszcze nie opadł do końca kurz po wyborach parlamentarnych, a już wchodzimy w kolejną kampanię. Przed nami wybory prezydenckie, kolejne z cyklu „najważniejszych po 1989 r.”. Tym razem stawką będzie utrwalenie niepodzielnej legitymacji PiS do sprawowania władzy bądź też radykalne jej podważenie, ograniczenie, nałożenie blokady. Znamy już niemal wszystkich głównych kandydatów. Po przerwie świątecznej polska polityka już na dobre przełączy się na tryb kampanii.

To właściwa okazja, aby rozpocząć nasze szczególne przedsięwzięcie.

Polityka 51.2019 (3241) z dnia 17.12.2019; Polityka; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Kogo wybierają wyborcy"

Czytaj także

Społeczeństwo

Kraśnik i inne strefy wolne of LGBT

Rok temu ostentacyjnie wprowadzali „strefy wolne od ideologii LGBT”. Teraz Europa sprawdza, czy polskie samorządy głosujące za strefami łamały prawa człowieka. Tymczasem straszenie gejami trwa w najlepsze. Andrzej Duda kusi wyborców obietnicą obrony dzieci przed LGBT. Zrobi to w ramach zobowiązania, które nazwał Kartą Rodziny.

Marcin Kołodziejczyk
18.06.2020