Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Gra na Dudę

Prezydent Andrzej Duda na koncercie Orkiestry Wielkich Bębnów, Warszawa 2018 r. Prezydent Andrzej Duda na koncercie Orkiestry Wielkich Bębnów, Warszawa 2018 r. Adam Chełstowski / Forum
Strategia PiS na najbliższe miesiące to schowanie dawnych animozji i wspieranie Andrzeja Dudy. Właściwy sezon polityczny ma się rozpocząć w maju po wyborach i jest już w przygotowaniu. Pytanie, ile władza ma jeszcze energii i czy powstrzyma zamieszanie w szeregach.
Duda czeka teraz na wyniki zamówionych przez PiS dużych badań fokusowych, które wykażą, co Polacy myślą o prezydencie i czego od niego oczekują.Gallo Images Duda czeka teraz na wyniki zamówionych przez PiS dużych badań fokusowych, które wykażą, co Polacy myślą o prezydencie i czego od niego oczekują.

Gdy w lipcu 2017 r. Andrzej Duda zawetował dwie ustawy sądowe – bo jego zdaniem dawały zbyt dużą władzę Zbigniewowi Ziobrze – z biura poselskiego pewnego polityka PiS zniknęły portrety głowy państwa. Była to demonstracja złości na prezydenta, który na moment postawił się macierzystej partii. Parę miesięcy później naczelny związanej z PiS „Gazety Polskiej” oznajmił, że na Dudę nie zagłosuje już nigdy, a jego zastępca wyzwał głowę państwa od „Komoruskiego–bis”.

Polityka 3.2020 (3244) z dnia 14.01.2020; Polityka; s. 21
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >