Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Dogodzić, nie zaszkodzić

Sondaż „Polityki”: Co działa na wyborcę?

W wywiadzie udzielonym tygodnikowi „Wprost” prezydent Duda niespodziewanie stwierdza, że gdyby dostał na swoje biurko ustawę o związkach partnerskich, to może nawet by ją podpisał. W wywiadzie udzielonym tygodnikowi „Wprost” prezydent Duda niespodziewanie stwierdza, że gdyby dostał na swoje biurko ustawę o związkach partnerskich, to może nawet by ją podpisał. Getty Images
Ruszyła oficjalna kampania prezydencka. Z naszego sondażu wynika, że karnawał „dobrej zmiany” dobiega końca, ale transfery socjalne z budżetu państwa wciąż działają na korzyść władzy. Najważniejszym orężem w kampanii pozostanie więc populizm. A poglądy wyborców bywają niekonsekwentne i sprzeczne.
Lech Mazurczyk/Polityka

Kontynuujemy prezentację naszego styczniowego badania zrealizowanego w ramach wspólnego projektu POLITYKI oraz Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) na wybory prezydenckie. W ubiegłym tygodniu szacowaliśmy pułapy dolnego i górnego poparcia kandydatów, strukturę ich elektoratów (z podziałem na twarde, labilne i potencjalne) oraz możliwe przepływy. Teraz stawiamy sobie za cel określenie wiodących tematów tej kampanii, silnych i słabych stron uczestników rozgrywki.

Pytaliśmy uczestników badania o szereg kwestii kluczowych dla życia publicznego.

Polityka 7.2020 (3248) z dnia 11.02.2020; Sondaż Polityki; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Dogodzić, nie zaszkodzić"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >