Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Kraj

Którędy do Pałacu

Puck, obchody 100-lecia powrotu Pomorza do Polski. Małgorzata Kidawa-Błońska z aktorem grającym generała Józefa Hallera. Puck, obchody 100-lecia powrotu Pomorza do Polski. Małgorzata Kidawa-Błońska z aktorem grającym generała Józefa Hallera. Anna Rezulak/KFP / Reporter
Małgorzata Kidawa-Błońska to dla publicystów skaranie boskie. Nie wywołuje kontrowersji, nie ma niczego dyskusyjnego w jej życiorysie. Jest oczywistym wyborem swojej partii, wokół którego nie było żadnych wątpliwości. Poza jedną: po co w ogóle organizowano prawybory?
Strategia kandydatki Platformy wyraźnie się jeszcze tworzy, jej polityczny portret jest niedokończony.Adam Chełstowski/Forum Strategia kandydatki Platformy wyraźnie się jeszcze tworzy, jej polityczny portret jest niedokończony.

Platforma Obywatelska rządziła rekordowe dwie pełne kadencje z rzędu, ale próżno szukać Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w „Historii Politycznej Polski 1989–2015” Antoniego Dudka. Pojawia się raz, w nawiasie, przy okazji Radka Sikorskiego, po którym przejmowała funkcję marszałka/ini Sejmu. Nie ma jej też w żadnej z książek twórców PO. Nic w „Szczerze” Donalda Tuska. Nic w „Historii pokolenia” Grzegorza Schetyny. A obie są bardzo aktualne, bo wydane w ostatnim półroczu.

Polityka 9.2020 (3250) z dnia 25.02.2020; Temat z okładki; s. 21
Reklama

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014