Kraj

Chwyty PiS-u na czas kryzysu

Wirus propagandy

Święta władza nagle może stać się wrogiem numer jeden. Rozstrzygnie stan epidemii, ale nie w mniejszym stopniu zdolności polityczne i zimna krew stron konfliktu. Święta władza nagle może stać się wrogiem numer jeden. Rozstrzygnie stan epidemii, ale nie w mniejszym stopniu zdolności polityczne i zimna krew stron konfliktu. Max Skorwider
W epoce koronawirusa obóz rządzących stosuje wiele sztuczek, jakie wynalazł i doskonalił w minionych latach. I to się znowu udaje, choć nieznane dotąd doświadczenie epidemii może te starania władzy pokrzyżować. Wszystko może się zmienić w jednej chwili.
W ostatnich tygodniach notowania PiS i Andrzeja Dudy wyraźnie wzrosły.Łukasz Dejnarowicz/Forum W ostatnich tygodniach notowania PiS i Andrzeja Dudy wyraźnie wzrosły.

W cieniu zmagań z pandemią równolegle trwa zacięta polityczna batalia, której towarzyszy udawanie, że „wybory to trzeciorzędna sprawa”. W tym starciu chodzi nie tylko o reelekcję Andrzeja Dudy, ale też o przyszłość opozycji, która w ostatnim czasie zmierza w kierunku węgierskim, jest podzielona i coraz bardziej skłócona. Epidemia, co wyraźnie widać, ma się przysłużyć trwałej marginalizacji przeciwników władzy. Obie strony konfliktu zdają sobie sprawę, że gra już teraz toczy się o wyjście na prostą przed wyborami w 2023 r.

Polityka 15.2020 (3256) z dnia 07.04.2020; Polityka; s. 25
Oryginalny tytuł tekstu: "Chwyty PiS-u na czas kryzysu"

Czytaj także

Społeczeństwo

Kraśnik i inne strefy wolne of LGBT

Rok temu ostentacyjnie wprowadzali „strefy wolne od ideologii LGBT”. Teraz Europa sprawdza, czy polskie samorządy głosujące za strefami łamały prawa człowieka. Tymczasem straszenie gejami trwa w najlepsze. Andrzej Duda kusi wyborców obietnicą obrony dzieci przed LGBT. Zrobi to w ramach zobowiązania, które nazwał Kartą Rodziny.

Marcin Kołodziejczyk
18.06.2020