Kraj

Chwyty PiS-u na czas kryzysu

Wirus propagandy

Święta władza nagle może stać się wrogiem numer jeden. Rozstrzygnie stan epidemii, ale nie w mniejszym stopniu zdolności polityczne i zimna krew stron konfliktu. Święta władza nagle może stać się wrogiem numer jeden. Rozstrzygnie stan epidemii, ale nie w mniejszym stopniu zdolności polityczne i zimna krew stron konfliktu. Max Skorwider
W epoce koronawirusa obóz rządzących stosuje wiele sztuczek, jakie wynalazł i doskonalił w minionych latach. I to się znowu udaje, choć nieznane dotąd doświadczenie epidemii może te starania władzy pokrzyżować. Wszystko może się zmienić w jednej chwili.
W ostatnich tygodniach notowania PiS i Andrzeja Dudy wyraźnie wzrosły.Łukasz Dejnarowicz/Forum W ostatnich tygodniach notowania PiS i Andrzeja Dudy wyraźnie wzrosły.

W cieniu zmagań z pandemią równolegle trwa zacięta polityczna batalia, której towarzyszy udawanie, że „wybory to trzeciorzędna sprawa”. W tym starciu chodzi nie tylko o reelekcję Andrzeja Dudy, ale też o przyszłość opozycji, która w ostatnim czasie zmierza w kierunku węgierskim, jest podzielona i coraz bardziej skłócona. Epidemia, co wyraźnie widać, ma się przysłużyć trwałej marginalizacji przeciwników władzy. Obie strony konfliktu zdają sobie sprawę, że gra już teraz toczy się o wyjście na prostą przed wyborami w 2023 r.

Polityka 15.2020 (3256) z dnia 07.04.2020; Polityka; s. 25
Oryginalny tytuł tekstu: "Chwyty PiS-u na czas kryzysu"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Rafał Wojaczek pod gwiazdą rozpaczną

Swego czasu stał się idolem i do dziś rozbudza namiętności wśród czytelników. Spośród wielu młodo zmarłych literackich straceńców i nadwrażliwców może jeszcze Halina Poświatowska wywołuje czytelnicze emocje. Blednie za to mit Edwarda Stachury, mało kto wraca do wierszy Andrzeja Bursy czy prozy Marka Hłaski. Dlaczego jedne literackie legendy trwają, inne zdają się rozwiewać?

Mirosław Pęczak
08.12.2001