Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Kim pan jest, panie Gowin?

Co zrobi Gowin

Z rozmów z politykami Zjednoczonej Prawicy, a także opozycji wynika, że 7 maja Gowin wystąpi przeciw pomysłowi majowych wyborów pocztowych. Z rozmów z politykami Zjednoczonej Prawicy, a także opozycji wynika, że 7 maja Gowin wystąpi przeciw pomysłowi majowych wyborów pocztowych. Adam Chełstowski / Forum
Do 7 maja Jarosław Gowin będzie uchodził za wielkiego rozgrywającego polskiej polityki. Czy zachowa swój status po tym terminie?
Gowin nie wyklucza rządu technicznego, stworzonego przez opozycję, PiS plotkuje, że opozycja proponuje Gowinowi fotel marszałka Sejmu.Leszek Szymański/PAP Gowin nie wyklucza rządu technicznego, stworzonego przez opozycję, PiS plotkuje, że opozycja proponuje Gowinowi fotel marszałka Sejmu.

Żyjemy w niepewnych czasach, ale wiele wskazuje na to, że Senat 6 maja odeśle do Sejmu albo przerobioną wersję ustawy o powszechnym głosowaniu korespondencyjnym, albo swoje do niej weto. Dzień później o losie majowych wyborów prezydenckich – a stawka głosowania może być jeszcze większa – zdecydują posłowie. Opozycja ma nadzieję, że Jarosławowi Kaczyńskiemu postawi się Jarosław Gowin i co najmniej 5–6 posłów jego Porozumienia. Jeśli PiS nie znajdzie pomocy gdzie indziej (np. w Konfederacji lub PSL), wybory prezydenckie nie odbędą się w maju.

Polityka 18.2020 (3259) z dnia 27.04.2020; Polityka; s. 19
Oryginalny tytuł tekstu: "Kim pan jest, panie Gowin?"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >