Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Kraj

Przewrotki majowe

Koperty, urny czy stan wyjątkowy?

Wybrany w tych warunkach Duda w oczach mniej więcej połowy społeczeństwa stanie się uzurpatorem, pałacowym namiestnikiem, osobą pełniącą obowiązki prezydenta. Wybrany w tych warunkach Duda w oczach mniej więcej połowy społeczeństwa stanie się uzurpatorem, pałacowym namiestnikiem, osobą pełniącą obowiązki prezydenta. Mirosław Gryń / Polityka
Koperty, urny, stan wyjątkowy? Czy jeszcze coś innego? Wszystkie drogi wiodą do katastrofy. Z tych „wyborów” wyjdziemy jeszcze bardziej zniechęceni i skonfliktowani.
Hołownia bez dwóch zdań zaliczył pierwszy polityczny test. Sondaże dają mu już kilkanaście procent poparcia oraz solidne drugie miejsce.Mateusz Włodarczyk/Forum Hołownia bez dwóch zdań zaliczył pierwszy polityczny test. Sondaże dają mu już kilkanaście procent poparcia oraz solidne drugie miejsce.

Przepychanie przez PiS wyborów prezydenckich coraz bardziej przypomina grę w trzy karty, które co jakiś czas zostają zręcznie przetasowane oraz wyłożone w nowej sekwencji. Ale co się tak naprawdę kryje za grzbietami kart?

Oficjalnie od dawna słyszymy, że obowiązuje kurs na kopertowe wybory 10 maja. I wszystko ponoć zależy od sejmowego głosowania ustawy umożliwiającej takie głosowanie. Rezultat jest wysoce niepewny, a zdecydują zapewne rachuby kilku posłów reprezentujących nieistotne i demokratycznie niezweryfikowane środowisko polityczne Jarosława Gowina.

Polityka 19.2020 (3260) z dnia 05.05.2020; Temat z okładki; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Przewrotki majowe"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021