Kraj

Prezeska Polskiego Radia: „Nie muszę się panu tłumaczyć”

Kuriozalne wydarzenie, do którego doszło w Trójce, jest tylko jednym z przejawów sytuacji panującej w Polskim Radiu. Kuriozalne wydarzenie, do którego doszło w Trójce, jest tylko jednym z przejawów sytuacji panującej w Polskim Radiu. Facebook
Wielokrotnie zwracałem uwagę na fatalną politykę personalną, przejawiającą się przede wszystkim w pozbywaniu się utalentowanych dziennikarzy.

Agnieszka Kamińska, prezeska Polskiego Radia, wydała obłudne oświadczenie w sprawie tego, co wydarzyło się w Trójce. Obłudne dlatego, że to Ona jako prezeska, a wcześniej dyrektorka Jedynki jest współodpowiedzialna za fatalną atmosferę panującą w firmie. Piszę o tym z pełną odpowiedzialnością, jako „opozycyjny” wiceprzewodniczący Rady Programowej Polskiego Radia.

Wielokrotnie podczas posiedzeń tego gremium zwracałem uwagę na fatalną politykę personalną, przejawiającą się przede wszystkim w pozbywaniu się utalentowanych dziennikarzy. Mówiłem też o rażącej jednostronności publicystyki politycznej. Wszystkie te, nie tylko zresztą moje, uwagi spotykały się z lekceważeniem m.in. pani Kamińskiej. To właśnie od Niej usłyszałem – gdy pytałem o powody odsunięcia od anteny red. Agaty Kasprolewicz, laureatki Grand Press 2017 – że „nie muszę się panu tłumaczyć”. W Jej obronie wystąpiła też duża grupa Koleżanek i Kolegów.

Podobnie jak w sprawie red. Agaty Kasprolewicz były traktowane moje inne interwencje i sugestie. Tak więc kuriozalne wydarzenie, do którego doszło w Trójce, jest tylko jednym z przejawów sytuacji panującej w Polskim Radiu.

Jan Ordyński
Wiceprzewodniczący Rady Programowej Polskiego Radia

Czytaj też: Orwell w Trójce. Kazik znika z listą przebojów, Niedźwiecki odchodzi

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Rynek

Niespotykanie niewidoczny człowiek. Minister Kościński

Tadeusz Kościński przyjął tekę ministra finansów, ale się nie cieszy. Nominacji nie zawdzięcza swoim kompetencjom, ale temu, że już w 2015 r. znalazł się w drużynie Morawieckiego. Teraz musi znaleźć pieniądze na wydatki projektowane na Nowogrodzkiej.

Joanna Solska
26.11.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną