„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kraj

Kogut przeciw kotkowi

Czy Rafał Trzaskowski utrzyma dobrą passę?

Blisko 60 proc. badanych zamierza oddać głos w wyborach. Blisko 60 proc. badanych zamierza oddać głos w wyborach. Getty Images
Jeszcze niedawno liczyli na cud, teraz dojrzewa w nich wiara w zwycięstwo. Opozycyjni wyborcy wreszcie dostali takiego kandydata, jakiego oczekiwali. Rafał Trzaskowski to pierwszy w tej kampanii polityk realnie zagrażający Andrzejowi Dudzie. Czy utrzyma dobrą passę?
Największym atutem Trzaskowskiego wydaje się dzisiaj jego ogólna polityczna sylwetka, silnie zaznaczony kontur, jednoznaczność.Adam Chełstowski/Forum Największym atutem Trzaskowskiego wydaje się dzisiaj jego ogólna polityczna sylwetka, silnie zaznaczony kontur, jednoznaczność.

Odmrażamy projekt wyborczy POLITYKI oraz Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS). Czas ku temu najwyższy: kampania wydostała się z trybu awaryjnego, na dalszy plan zeszły dyskusje o terminie i formule wyborów, kandydaci wznowili normalną agitację, a wyborcy porzucili dylemat „głosować czy bojkotować”. W stawce pojawił się Rafał Trzaskowski, co wywróciło układ sił, zmuszając innych kandydatów do rewizji prognoz i strategii.

Naszą ambicją jest uchwycenie dynamicznego procesu w empirycznej stop-klatce.

Polityka 23.2020 (3264) z dnia 02.06.2020; Sondaż Polityki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Kogut przeciw kotkowi"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

Rafał Kalukin
03.12.2020