Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Z wiecu na wiec

Kandydaci ruszyli w teren

Rafał Trzaskowski jako nowy kandydat opozycji zdołał odmienić dynamikę tej kampanii wyborczej. Rafał Trzaskowski jako nowy kandydat opozycji zdołał odmienić dynamikę tej kampanii wyborczej. Marek Lapis / Forum
Kandydaci na prezydenta znów ruszyli w trasę. W dziesiątkach miejscowości opowiadają o Polsce, jaką wyobrażają sobie sami i partie, które za nimi stoją. Jak przyjmują to wyborcy?
Szymon Hołownia, w odróżnieniu od pozostałych kandydatów, ruszył w Polskę turystycznym kamperem.Krzysztof Wojciechowski/Forum Szymon Hołownia, w odróżnieniu od pozostałych kandydatów, ruszył w Polskę turystycznym kamperem.

Imprezy wyborcze PiS mają utrwaloną od lat poetykę. Tak samo jest i tym razem. Kapela odgrywa „Pierwszą brygadę”, organizatorzy rozdają biało-czerwone chorągiewki z papieru. Atmosfera patriotycznego pikniku, swojsko i leniwie. Słońce praży niemiłosiernie i pomimo ponawianych ze sceny apeli mało jest chętnych do podduszenia się maseczką.

Znajdujemy się w miejscowości Gózd na południowym Mazowszu. Za kilka minut pod plac przed urzędem gminy podjedzie Dudabus. Na prezydenta czeka jakieś 200–300 osób.

Polityka 25.2020 (3266) z dnia 16.06.2020; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Z wiecu na wiec"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >