Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Ruch trzeciej siły

Co szykuje Szymon Hołownia

Wybory w 2023 r.będą wielkim eksperymentem i wyzwaniem dla Hołowni, jeśli utrzyma się na politycznym rynku. Wybory w 2023 r.będą wielkim eksperymentem i wyzwaniem dla Hołowni, jeśli utrzyma się na politycznym rynku. Basia Dziedzic
Mierzył w drugą turę, ale był trzeci. Wciąż jednak ma kaznodziejską wiarę w to, że jego polityczny projekt wypali. Jakie plany ma Szymon Hołownia i jego Ruch Polska 2050?
Hołownia twierdzi, że partię traktuje „jak narzędzie, które bierze się z półki, kiedy jest potrzebne”.Andrzej Hulimka/Forum Hołownia twierdzi, że partię traktuje „jak narzędzie, które bierze się z półki, kiedy jest potrzebne”.

Hołownia lubi powtarzać, że jego wynik to nie żadne 13,87 proc., ale ponad 2,6 mln Polaków. „Na gruzach duopolu PO–PiS chcemy budować nową Polskę, nie w rytmie kadencji, tylko pokolenia. Dlatego stworzymy ruch społeczny o nazwie Polska 2050. Polska – bo to jest nasz dom, a 2050 – bo trzydzieści lat to pokolenie” – zapowiedział Szymon Hołownia dwa dni po pierwszej turze. W najbliższych dniach ma pokazać logo swojego ruchu.

Na razie wynik wyborów pokazuje, że duopol ma się całkiem dobrze.

Polityka 29.2020 (3270) z dnia 14.07.2020; Polityka; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Ruch trzeciej siły"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >