Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Chłopi bezrolni

Dokąd dryfują ludowcy

Prezes PSL wyborczą porażkę – 2,36 proc. – mocno przeżył (liczył w najgorszym razie na 5 proc. poparcia). Prezes PSL wyborczą porażkę – 2,36 proc. – mocno przeżył (liczył w najgorszym razie na 5 proc. poparcia). Maciej Gocłoń/FotoNews / Forum
W PSL jak pod szkłem powiększającym widać problemy, z którymi po wyborach mierzy się cała opozycja. Poszukiwanie nowej formuły i wyborców, utrzymanie jedności w szeregach, odparcie zakusów PiS. A do tego dochodzą jeszcze pretensje i urażone ambicje.
Władysław Kosiniak-Kamysz podczas spotkania z wyborcami w Katowicach.Arkadiusz Ławrynianiec/Forum Władysław Kosiniak-Kamysz podczas spotkania z wyborcami w Katowicach.

Na Wiejskiej zrobiło się miastowo. W gabinetach polityków opozycji słychać rozmowy o tym, jak dotrzeć do mniejszych miast i miasteczek, ale temat wsi w zasadzie nie istnieje. Jakby walkowerem oddano wieś PiS-owi. Pokutuje przekonanie, że z propagandą TVP i mediów o. Rydzyka – najsilniej tam oddziałującymi – wygrać nie sposób, więc wyborców trzeba szukać gdzie indziej. I nawet PSL, czyli partia, która – wydawałoby się – integralnie związana jest z wsią, nie ma pomysłu, jak odzyskać utracone tam głosy.

Polityka 31.2020 (3272) z dnia 28.07.2020; Polityka; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Chłopi bezrolni"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >