Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Opadły maski

Niebezpieczny związek: covid i grypa. Gotowi?

Czas oczekiwania na specjalną karetkę już teraz bywa, że wynosi kilkanaście godzin. Czas oczekiwania na specjalną karetkę już teraz bywa, że wynosi kilkanaście godzin. Jacek Szydłowski / Forum
Rząd zapewniał, że już po pandemii… Tymczasem liczba zakażeń bije rekordy. A przed nami jesień i powrót tradycyjnej grypy. Jesteśmy gotowi na spotkanie z tymi dwiema chorobami? Otóż nie.
Mimo zagrożenia epidemicznego na doroczny Jarmark Dominikański w Gdańsku znowu przybyły tłumy ludzi.Anna Rezulak/KFP Mimo zagrożenia epidemicznego na doroczny Jarmark Dominikański w Gdańsku znowu przybyły tłumy ludzi.

Wraca pomysł surowego egzekwowania kar za brak maseczek. Nie nosimy ich, nie zachowujemy dystansu i lekceważąc zagrożenie, ułatwiamy wirusowi transmisję. Wcześniej premier wielokrotnie zapewniał o wygranej batalii z pandemią. Teraz rząd znowu zamierza sięgnąć po sankcje. Tak jak wtedy, gdy za złamanie zakazu wejścia do lasu lub jazdę rowerem po parku policja karała mandatem w wysokości 500 zł. W tym samym czasie łagodzi się rygory na stadionach, na których może być już zajęta połowa miejsc. Rząd ignoruje fakt, że coraz częściej ogniskami zakażeń stają się wesela.

Polityka 32.2020 (3273) z dnia 04.08.2020; Temat z okładki; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Opadły maski"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >