Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Barwy walki

Wojny kulturowe

Konserwatywnej większości nietrudno było wmówić, że sprawa Margot to uosobienie szaleństwa współczesnego świata, który bezrefleksyjnie afirmuje coraz skrajniejsze odchylenia. Konserwatywnej większości nietrudno było wmówić, że sprawa Margot to uosobienie szaleństwa współczesnego świata, który bezrefleksyjnie afirmuje coraz skrajniejsze odchylenia. Bartek Kiełbowicz
Agresywne krucjaty przeciwko mniejszościom LGBT od dawna służą utrwalaniu hegemonii PiS. Wojny kulturowe mają zresztą dłuższą historię niż partia Kaczyńskiego. Jak zatrzymać błędne koło tego konfliktu?
Młoda aktywistyczna lewica weszła w dorosłe życie już na gruzach kulturowego kompromisu z lat 90. Nic dziwnego, że nie ma dla niego szczególnego zrozumienia.Bartosz krupa/EAST NEWS Młoda aktywistyczna lewica weszła w dorosłe życie już na gruzach kulturowego kompromisu z lat 90. Nic dziwnego, że nie ma dla niego szczególnego zrozumienia.

Oferta zapewne była częścią przebiegłej strategii. U schyłku 1988 r., kiedy pełną parą trwały już przygotowania do Okrągłego Stołu, komisja peerelowskiego Sejmu postanowiła podyskutować o funkcjonowaniu prawa aborcyjnego. Do dialogu zaproszono episkopat. W obozie opozycyjnym zapanowała niepewność. Przełom ustrojowy wisiał w powietrzu, po co więc otwierać dyskusję o aborcji? Zwłaszcza że stronie społecznej trudno byłoby ustalić wspólne stanowisko w tej sprawie.

Jednak biskupi postanowili skorzystać z okazji.

Polityka 38.2020 (3279) z dnia 15.09.2020; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Barwy walki"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022