Kraj

Pod skrzydłami Pegaza

Pegasus: szpieg w smartfonie. Nie tylko na Sławomira Nowaka

Z naszych informacji wynika, że zapisy z rozmów Nowaka są żywcem skopiowane z jego komunikatorów. Z naszych informacji wynika, że zapisy z rozmów Nowaka są żywcem skopiowane z jego komunikatorów. Marcin Bondarowicz
Pegasus to złośliwe oprogramowanie szpiegujące, które wprowadzone do smartfona przejmuje nad nim kontrolę w sposób niezauważalny dla użytkownika. Nie da się przed nim uchronić, co władza może wykorzystywać, by inwigilować opozycję.
Aresztowanie byłego ministra transportu w rządzie Donalda Tuska, a zarazem członka sztabu w kampaniach prezydenckich Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Rafała Trzaskowskiego może mieć poważne konsekwencje.PantherMedia Aresztowanie byłego ministra transportu w rządzie Donalda Tuska, a zarazem członka sztabu w kampaniach prezydenckich Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Rafała Trzaskowskiego może mieć poważne konsekwencje.

Użycie owianego złą sławą Pegasusa do inwigilacji Sławomira Nowaka to prawdopodobnie tylko wierzchołek góry lodowej. Wiele wskazuje na to, że na celowniku są przedstawiciele wszystkich opozycyjnych partii. Antoni Kania-Sieniawski, adwokat byłego ministra transportu zapewnia: – Jeśli inwigiluje się figuranta, a tak było w przypadku Sławomira Nowaka, to również zbiera się informacje o tym, co robi, gdzie przebywa, z kim się spotyka, o czym rozmawia. Nie może być więc mowy o tym, że służby nie wiedziały o tym, co się dzieje w sztabie Trzaskowskiego.

Polityka 40.2020 (3281) z dnia 29.09.2020; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Pod skrzydłami Pegaza"

Czytaj także

Świat

Gdzie na świecie aborcja jest legalna, a gdzie kobiety muszą ją wykonywać w podziemiu?

Co roku na świecie dokonuje się ponad 40 mln aborcji – głównie w tych krajach, gdzie poziom wiedzy na temat antykoncepcji jest niski.

Redakcja
22.10.2020