Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Po burzy mgła

Popękana Zjednoczona Prawica

Nagle pozycja wszechwładnego prezesa, który cały swój image od lat budował na poczuciu mocy i sprawczości, zachwiała się. Nagle pozycja wszechwładnego prezesa, który cały swój image od lat budował na poczuciu mocy i sprawczości, zachwiała się. Radek Pietruszka / PAP
Zjednoczona Prawica po wielodniowych kłótniach, targach i wzajemnym zastawianiu pułapek jest teraz jeszcze bardziej zjednoczona, jak nigdy. Najdziwniejsze jest to, że ktoś jeszcze w takie przekazy wierzy.
Kaczyński nie może być do końca pewny lojalności Kurskiego przez następne trzy lata.TVP/Forum Kaczyński nie może być do końca pewny lojalności Kurskiego przez następne trzy lata.

Zbigniew Ziobro okazał się za słaby, aby wyruszyć w samodzielną polityczną wędrówkę, a Jarosław Kaczyński za słaby, by się go pozbyć. Aż tak bardzo nie można było usunąć z rządu Ziobry, że wicepremierem ds. jego nadzorowania może zostać sam Kaczyński (jeśli się na to w końcu zdecyduje, bo to wciąż nie jest jasne). Taka jest skala zwycięstwa prezesa PiS. Szefem Kaczyńskiego w rządzie może zostać Mateusz Morawiecki, a szefem Morawieckiego w partii – Kaczyński. Morawiecki ma zostać w listopadzie zastępcą prezesa PiS, a prezes – zastępcą Morawieckiego.

Polityka 40.2020 (3281) z dnia 29.09.2020; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Po burzy mgła"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022