Kraj

Co to będzie?

W co gra władza

Strajk Kobiet stoi przed pytaniem: co dalej? Społeczna energia nie jest nieskończona. Strajk Kobiet stoi przed pytaniem: co dalej? Społeczna energia nie jest nieskończona. Sylwia Penc / Forum
Zapewne dzisiaj PiS nigdy by się nie zdecydował na aborcyjną awanturę. Okazało się, że cenione wcześniej przez elektorat tej partii cechy – pewność siebie, arogancja, nieliczenie się z opinią publiczną i z opozycją – nagle wybuchły Kaczyńskiemu w rękach.
Przywództwo Kaczyńskiego słabnie, słabnie Morawiecki, wizja trzeciej kadencji jest dziś bardziej mglista niż kiedykolwiek.Adam Chełstowski/Forum Przywództwo Kaczyńskiego słabnie, słabnie Morawiecki, wizja trzeciej kadencji jest dziś bardziej mglista niż kiedykolwiek.

Bomba zaczęła tykać we wrześniu, ale nikt jej nie słyszał. Kiedy trwały koalicyjne targi, gdy Jarosław Kaczyński dumał, czy aby nie wyrzucić z koalicji Zbigniewa Ziobry, Trybunał (dawniej) Konstytucyjny zapowiedział na 22 października rozprawę w sprawie dopuszczalności aborcji. Grupa posłów – głównie z PiS, ale też Konfederacji i PSL – pod koniec 2019 r. powtórzyła wniosek z poprzedniej kadencji, by za niekonstytucyjną uznać jedną z przesłanek dopuszczających przerwanie ciąży. Chodziło o sytuację, w której z badań prenatalnych wynika duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Polityka 45.2020 (3286) z dnia 03.11.2020; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Co to będzie?"

Czytaj także

Klasyki Polityki

Zimna woda zdrowia doda

Pierwszy raz mors wchodzi do zimnej wody z ciekawości, drugi – na przekór sobie, a trzeci – z przyzwyczajenia.

Agnieszka Kulawiak
12.03.2019