Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Tzw. praworządność

Gdyby Polska PiS była krajem praworządnym...

Andrzej Duda świętuje pięciolecie prezydentury Andrzej Duda świętuje pięciolecie prezydentury Jakub Szymczuk / Kancelaria Prezydenta RP
To, co zostało z praworządności, zostało dzięki sędziom, którzy mają odwagę wydawać wyroki w zgodzie z prawem. Dziś Trybunał Sprawiedliwości UE zajmie się „reformą” wymiaru sprawiedliwości popieraną i podpisaną przez Andrzeja Dudę.

Kiedy polskie władze broniły się w Brukseli przed koniecznością przestrzegania praworządności, Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego odbierała immunitet sędziemu Igorowi Tulei.

Zawieszona Izba Dyscyplinarna sądzi

Pretekstem było to, że uzasadniając postanowienie nakazujące prokuraturze podjąć umorzone śledztwo w sprawie głosowania „kolumnowego”, ujawnił rzekomo niejawne materiały ze śledztwa. A konkretnie to, że posłowie PiS, w tym m.in. Ryszard Terlecki, przyznali, że PiS celowo uniemożliwiał posłom opozycji normalny udział w posiedzeniu Sejmu.

Polityka 48.2020 (3289) z dnia 24.11.2020; Komentarze; s. 7
Oryginalny tytuł tekstu: "Tzw. praworządność"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022