Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Orlen Press

Władza przejmuje prasę

PiS ma pierwszy duży sukces na rynku prasowym. PiS ma pierwszy duży sukces na rynku prasowym. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta
Dziennikarze prasy lokalnej będą wkrótce pracownikami Orlenu. Państwowy koncern naftowy staje się partyjnym koncernem medialnym.
Wejściem Orlenu na rynek prasowy bardzo zaniepokojeni są niezależni wydawcy prasy lokalnej, teraz zmierzą się z partyjnymi organami prasowymi.Marcin Bondarowicz Wejściem Orlenu na rynek prasowy bardzo zaniepokojeni są niezależni wydawcy prasy lokalnej, teraz zmierzą się z partyjnymi organami prasowymi.

Kiedy pojawiła się informacja, że Orlen negocjuje zakup Polska Press, największego w kraju wydawcy prasy lokalnej, Ewa, dziennikarka „Dziennika Bałtyckiego”, początkowo nie chciała uwierzyć. Pierwszy napisał o tym brytyjski „The Economist”, ale potem z polskiej strony posypały się zapewnienia, że to plotka. Kilka dni przed podpisaniem umowy przekonywała o tym posłanka Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych, twierdząc, że to „spotkałoby się z dużą krytyką, z zaatakowaniem tego procesu pod hasłem nacjonalizacji wolnych mediów”.

Polityka 51.2020 (3292) z dnia 15.12.2020; Temat z okładki; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Orlen Press"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >