Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Szymon opowiadacz

Kogo złowi Hołownia

Na horyzoncie rysuje się potencjalny kłopot wizerunkowy Hołowni. W czerwcu mówił on, że „nie ma partii politycznej i nie chce jej mieć”. Gdy okazało się, że formacja powstanie, zapowiadał, że sam do niej nie wejdzie. W końcu został jednym z członków założycieli. Na horyzoncie rysuje się potencjalny kłopot wizerunkowy Hołowni. W czerwcu mówił on, że „nie ma partii politycznej i nie chce jej mieć”. Gdy okazało się, że formacja powstanie, zapowiadał, że sam do niej nie wejdzie. W końcu został jednym z członków założycieli. Basia Dziedzic / Polityka
Przed Szymonem Hołownią wyzwanie życia: wejść na trwałe do pierwszej ligi polskiej polityki. Punkt startowy ma niezły – całkiem spore notowania i, jak pokazują rankingi, duże społeczne zaufanie. Czy da radę?
Po rejestracji partii jej szefem będzie Michał Kobosko. Nasi rozmówcy twierdzą jednak, że Hołownia wystartuje później w wyborach na przewodniczącego.Adam Chełstowski/Forum Po rejestracji partii jej szefem będzie Michał Kobosko. Nasi rozmówcy twierdzą jednak, że Hołownia wystartuje później w wyborach na przewodniczącego.

Ostatnia dekada w polskiej polityce to nie tylko opowieść o duopolu PO-PiS, ale też o nieudanych próbach jego przełamania. Nazwiska liderów, których formacje po początkowym rozbłysku traciły znaczenie – Janusz Palikot, Paweł Kukiz, Ryszard Petru, Robert Biedroń – służą dziś jako argumenty osobom, które podobny los wróżą Szymonowi Hołowni. Na razie ruch Hołowni trzyma się na trzecim miejscu w sondażach i mimo minimalnej obecności w Sejmie jest widoczny w przestrzeni publicznej. Trzeci stopień podium, dłużej lub krócej, zajmowali jednak wszyscy wymienieni wcześniej poprzednicy Hołowni (Petru był nawet wyżej).

Polityka 1/2.2021 (3294) z dnia 29.12.2020; Polityka; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Szymon opowiadacz"
Reklama