Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

W najnowszym numerze piszemy między innymi o tym, kto, gdzie, kiedy będzie zaszczepiony, ile to będzie trwać i dlaczego cała akcja jest taka niemrawa.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce”, pierwszej po Nowym Roku, znajdziecie Państwo wiele interesujących tematów:

Narodowy chaos szczepionkowy – czyli kto, gdzie, kiedy będzie zaszczepiony, ile to będzie trwać i dlaczego cała akcja jest taka niemrawa. W uzupełnieniu w dziale Nauka 15 pytań o szczepionki i odpowiedzi na nie.

Krajobraz po puczu na Kapitolu, czyli w jakim stanie Amerykę i demokrację pozostawia po sobie Donald Trump.

Platforma Obywatelska ma dokładnie 20 lat: jak sprawiedliwie ocenić te dwie dekady, jaką przyszłość ma przed sobą? W załączeniu drukujemy „urodzinowe” życzenia, jakie składają swojej partii wszyscy jej dotychczasowi przewodniczący.

• Prof. Włodzimierz Wróbel w rozmowie z Ewą Siedlecką mówi, jak rządzący obóz wykorzystuje pandemię, by stanowić bezprawne prawo.

• Rozmowa Pawła Reszki z Katarzyną Kozłowską, weteranką elitarnej jednostki wojskowej GROM, prezeską Fundacji #SayStop, pomagającej mobbingowanym i molestowanym kobietom w mundurach.

Okładka nowego numeru „Polityki”PolitykaOkładka nowego numeru „Polityki”

• O pladze naukowych plagiatów – dlaczego mimo tylu napiętnowanych przypadków wciąż tak często do nich dochodzi?

• Co kryją maseczki, czyli o tym, że duża część tego, co nosimy na twarzy, nie nadaje się do niczego, nie ma żadnych atestów i certyfikatów, spełnia raczej funkcję społeczną, psychologiczną – jak zatem rozpoznać i kupić maseczkę właściwą?

Jak przebiega brexit, czyli dokąd odpływa Brytania, jakie przepisy wchodzą w życie, co z wizami, granicami, pobytami itp.

Ponadto w numerze: jak w Argentynie, kraju papieża Franciszka, zalegalizowano aborcję; tajemniczy lud denisowian; jak przebiegał w Polsce i Europie rok 1921; nieznana historia niemieckich jeńców wojennych w USA; reaktywacja „Relaxu”, kultowego w czasach PRL periodyku poświęconego komiksowi; ferie pod specjalnym nadzorem, czyli jak sobie radzą z lockdownem w górach.

To jeszcze nie wszystkie atrakcje z najnowszego wydania, zachęcam do przeczytania całości. Pozdrawiam noworocznie i życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

Historia

Ostatni niemiecki jeniec

W czasie drugiej wojny w obozach jenieckich w USA znalazły się setki tysięcy niemieckich żołnierzy. Wielu z nich podjęło próby ucieczki. Ostatni ze zbiegów, urodzony w Świdnicy Georg Gaertner, ujawnił się po 40 latach.

Andrzej Fedorowicz
12.01.2021
Reklama