Kraj

Niewid‑19. Dziurawy system szczepień

Problem z rejestracją dotyczył również seniorów, którzy, ponieważ nie potrafili zarejestrować się w inny sposób, w nocy ustawiali się w kolejkach przed punktami szczepień i stali tam przez wiele godzin. Problem z rejestracją dotyczył również seniorów, którzy, ponieważ nie potrafili zarejestrować się w inny sposób, w nocy ustawiali się w kolejkach przed punktami szczepień i stali tam przez wiele godzin. Mirosław Pieślak / Forum
Najsmutniejszy był widok starych ludzi, którzy, ponieważ nie potrafili zarejestrować się w inny sposób, w nocy ustawiali się w kolejkach przed punktami szczepień i stali tam przez wiele godzin.
Zdobycie terminu szczepień okazało się sporym wyzwaniem. Kłopoty z wpisaniem się do systemu miały również niektóre punkty szczepień.materiały prasowe Zdobycie terminu szczepień okazało się sporym wyzwaniem. Kłopoty z wpisaniem się do systemu miały również niektóre punkty szczepień.

Obywatele 80+ okazali się bardzo zainteresowani szczepieniami. W ciągu pierwszych godzin (mogli się zapisywać od północy 15 stycznia) telefonicznie zarejestrowało się ponad 130 tys. osób, a ponad 400 tys. osób przesłało mailem zgłoszenie chęci zaszczepienia. To nawet co trzecia osoba spośród 1,7 mln uprawnionych 80-latków. System telefoniczny nie wytrzymał pierwszej próby. Choć dla większości seniorów ta formuła była jedyną technicznie dostępną, tysiące osób dzwoniących w ogóle nie mogło się połączyć, a potem słyszało komunikat, że przed nimi czeka więcej niż 50 osób i dlatego rozmowa musi zostać rozłączona.

Polityka 4.2021 (3296) z dnia 19.01.2021; Temat tygodnia; s. 12

Czytaj także

Społeczeństwo

Mama transpłciowego dziecka: Mój syn czuje, że w Polsce jest nikim

Nie czarujmy się, że Polki i Polacy na pstryknięcie palcami zrozumieją, co to znaczy transpłciowość. Ale Pawłowicz i Kaczyński paradoksalnie przyczyniają się do edukacji społeczeństwa – mówi Ewelina Słowińska, mama Saszy, aktywistka fundacji Trans-Fuzja.

Mateusz Witczak
12.04.2021