Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Aborcyjny teatr Kaczyńskiego. PiS i opozycja o wyroku TK

Warszawa, wrzesień 2019 r. Julia Przyłębska i Jarosław Kaczyński podczas obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej Warszawa, wrzesień 2019 r. Julia Przyłębska i Jarosław Kaczyński podczas obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
PiS zdecydował się na publikację wyroku Trybunału Julii Przyłębskiej w ramach politycznej gry. Na razie prawica wygrywa, ale wahadło już leci w drugą stronę.

Według popularnej na opozycji teorii obóz władzy zdecydował o publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, by „przykryć” powolny start programu szczepień. Teoria ta nie ma sensu przede wszystkim dlatego, że PiS ukrywałby jeden niewygodny dla siebie temat za drugim niewygodnym dla siebie tematem. Po 22 października, gdy TK ogłosił wyrok, notowania partii rządzącej wszak dramatycznie spadły (choć najpewniej wpłynął na to także szybki wzrost liczby zakażeń koronawirusem).

Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022