Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Prokuratura Ziobry już walczy z aborcją

Żądają danych od szpitali. Prokuratura Ziobry już walczy z aborcją

Zbigniew Ziobro Zbigniew Ziobro Kancelaria Prezesa RM
Zastraszanie lekarzy i kobiet? Nadużywanie uprawnień? Białostocka prokuratura zażądała dokumentacji pacjentek, u których przeprowadzono aborcję po 22 października, czyli po antyaborcyjnym wyroku Trybunału Julii Przyłębskiej.

Cała historia przypomina słynne „trałowanie” w dokumentacji medycznej szpitala MSWiA w Warszawie za pierwszych rządów PiS (w tzw. sprawie doktora G.). Wtedy szukano materiałów obciążających lekarzy, co miało uwiarygodnić słynne zdanie Zbigniewa Ziobry wypowiedziane na konferencji prasowej, że „już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie”. Teraz działanie prokuratury może służyć do uwiarygodnienia Ziobry i jego ugrupowania jako bezkompromisowo egzekwującego obowiązek donoszenia patologicznej ciąży.

Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Kancelaria adwokacka Bartosiaka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022