Kraj

Rok z pandemią

Co już wiadomo po roku polskiej walki z pandemią?

„Uważam, że ze szczepieniami radzimy sobie podobnie jak w większość państw europejskich.” „Uważam, że ze szczepieniami radzimy sobie podobnie jak w większość państw europejskich.” Kacper Pempel / Reuters
Rozmowa z dr. hab. Łukaszem Gruszczyńskim, ekspertem prawa międzynarodowego oraz regulacji ochrony zdrowia publicznego, o tym, co może dziwić po roku polskiej walki z epidemią koronawirusa.

JOANNA CIEŚLA: – 4 marca mija rok od stwierdzenia w Polsce pierwszego zakażenia koronawirusem. Pan z zespołem współpracowników przeanalizował skuteczność decyzji władz podejmowanych w kolejnych miesiącach epidemii w naszym kraju na tle innych państw. Coś pana zaskoczyło?
ŁUKASZ GRUSZCZYŃSKI: – Początkowo zaskoczyło nas, że Polska odniosła taki sukces w walce z pierwszą falą epidemii Covid-19. Podobnie było zresztą w innych państwach Grupy Wyszehradzkiej, którym dokładniej się przyglądaliśmy.

Polityka 10.2021 (3302) z dnia 02.03.2021; Temat tygodnia; s. 13
Oryginalny tytuł tekstu: "Rok z pandemią"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021