Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Więcej obostrzeń i pogróżki. Od siebie PiS nie wymaga niczego

Premier Mateusz Morawiecki informuje o restrykcjach na czas świąt wielkanocnych. 25 marca 2021 r. Premier Mateusz Morawiecki informuje o restrykcjach na czas świąt wielkanocnych. 25 marca 2021 r. Adam Guz / Kancelaria Prezesa RM
Trzecia fala wzbiera od kilku tygodni i kolejne obostrzenia mogą nie wystarczyć do jej opanowania. Rząd jednak wykazuje totalną bezradność, a od siebie nie wymaga niczego.

Liczba dziennych zakażeń przekroczyła 34 tys., więc spodziewaliśmy się, że premier i minister zdrowia na zapowiadanej od kilku dni konferencji będą mieli coś istotnego do powiedzenia. Wskażą rozwiązanie jakiegoś problemu, bez którego wirusa okiełznać się nie da. Trzecia fala wzbiera od kilku tygodni i kolejne obostrzenia mogą nie wystarczyć do jej opanowania.

Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022