Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

W poświątecznej „Polityce” piszemy m.in. o dramatycznej sytuacji w służbie zdrowia, która zbliża się do granicy wydolności, i o tym, jak władza PiS sama się podgryza, wpędzając w kłopoty prezesa Kaczyńskiego.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W poświątecznym numerze „Polityki” znajdziecie Państwo m.in. następujące tematy:

• Dramat w służbie zdrowia, rosnąca liczba zgonów, coraz więcej pacjentów w szpitalach covidowych, zajętych respiratorów – zbliża się granica wydolności systemu. Tę trudną sytuację opisują reporterzy „Polityki” Paweł Reszka i Agnieszka Sowa.

• Co słychać w obozie rządzącym, czyli jak władza podgryza się sama – o walce frakcji i wszystkich kłopotach prezesa Kaczyńskiego pisze Wojciech Szacki.

• Czy Polskę stać na kuriozalne projekty, na „wielkie budowle dobrej zmiany” – analizuje Adam Grzeszak.

• Właśnie do historii przeszedł Sojusz Lewicy Demokratycznej. Co będzie z lewicą w czasach po SLD, jaką rolę odegrał Sojusz przez ostatnie trzy dekady – opisuje Rafał Kalukin.

• Jak będą wyglądają procesy w zdalnych sądach, czy przyszłość wymiaru sprawiedliwości jest wirtualna, czy uda się zapewnić w ten sposób jawność, bezstronność, prawa oskarżonych i pokrzywdzonych? – na to pytanie odpowiada Ewa Siedlecka.

• Karierę i wszystkie biznesy Bartłomieja Obajtka, brata prezesa Orlenu, opisuje Mariusz Sepioło.

Okładka najnowszej „Polityki”PolitykaOkładka najnowszej „Polityki”

• O zbliżającej się walce w stylu MMA, w której ma wziąć udział były premier Kazimierz Marcinkiewicz, pisze Marcin Piątek – o co chodzi Marcinkiewiczowi, po co to robi, jakie były jego losy poza polityką?

• O Piotrze Ikonowiczu, kandydacie Lewicy na Rzecznika Praw Obywatelskich, jego ciekawej politycznej i prywatnej biografii, opowiada Juliusz Ćwieluch.

• Jak działa propaganda, jakie są psychologiczne i społeczne mechanizmy powodujące, że przekazy władzy są skuteczne – analizuje Ewa Wilk.

• Skąd mimo pandemii wziął się boom na rynku nieruchomości – wyjaśnia Cezary Kowanda.

Ponadto w najnowszej „Polityce”: o biedocie w USA; o szansach na polską szczepionkę; o przedsiębiorczych zakonach rycerskich; o niechcianych przez Francję senegalskich weteranach wojennych; o trudnych karierach tureckich piosenkarek w islamskim kraju i ponownym odkryciu twórczości Tadeusza Dołęgi-Mostowicza.

To wszystko i jeszcze więcej w najnowszym wydaniu „Polityki”. Życzę inspirującej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021
Reklama