Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Imperium kontratakuje

Turboobietnice Prawicy

Morawiecki zapowiedział, że 9 proc. dochodów brutto trzeba będzie oddać na składkę zdrowotną, której nie będzie można odliczyć od podatku. W praktyce oznacza to podniesienie stawki podatkowej. Morawiecki zapowiedział, że 9 proc. dochodów brutto trzeba będzie oddać na składkę zdrowotną, której nie będzie można odliczyć od podatku. W praktyce oznacza to podniesienie stawki podatkowej. Max Skorwider
Po pięciu miesiącach zapowiedzi i wewnętrznych konfliktów Zjednoczona Prawica pokazała program zatytułowany „Polski Ład. Nowa Nadzieja”. Ryzyko rozpadu koalicji zmalało, a opozycja zmarnowała wielką szansę.
Polski Ład jest Kaczyńskiemu niezbędny, bo dzięki niemu może rozwiązać (spróbować rozwiązać) większość problemów, które od miesięcy paraliżują rządy prawicy.Mateusz Włodarczyk/Forum Polski Ład jest Kaczyńskiemu niezbędny, bo dzięki niemu może rozwiązać (spróbować rozwiązać) większość problemów, które od miesięcy paraliżują rządy prawicy.

W sobotę, 15 maja przez ponad dwie godziny liderzy Zjednoczonej Prawicy opowiadali, jak wspaniale i szybko rozwinie się Polska, gdy tylko w życie wejdzie Polski Ład – nowy wyborczy program koalicji rządzącej. Piątka mówców: Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz szefowie partii sojuszniczych Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro – podpisali też deklarację, że dają gwarancję realizacji tego programu.

„Polski Ład ma zrealizować polskie aspiracje, a może coś trudniejszego, polskie marzenia” – mówił prezes PiS, który jako pierwszy wystąpił na sobotniej konwencji. Któryś już raz padły obietnice, że Polska dogoni pod względem poziomu zamożności państwa zachodnie. W 2030 r. polskie PKB per capita ma się zrównać ze średnią unijną (dziś to 77 proc.

Polityka 21.2021 (3313) z dnia 18.05.2021; Temat z okładki; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Imperium kontratakuje"
Reklama