Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Kraj

Stare portrety, nowa siła?

Starzy liderzy wracają do gry

W amerykańskiej polityce wyobraźnię pobudza 78-letni Joe Biden, w spektakularny sposób łączący polityczne doświadczenie z otwartością na nowe idee. Czy podobnie będzie w Polsce? W amerykańskiej polityce wyobraźnię pobudza 78-letni Joe Biden, w spektakularny sposób łączący polityczne doświadczenie z otwartością na nowe idee. Czy podobnie będzie w Polsce? East News, Reporter, PAP, ilustracja Marek Kwiatkowski
Aleksander Kwaśniewski zachęca Lewicę do „autonomicznej” polityki, a Leszek Miller to potępia. Donald Tusk podobno znów myśli o przewodzeniu PO. Bronisław Komorowski zapowiada nowy projekt. Co skłania dawnych przywódców do powrotu na scenę?
O powracającym do polskiej polityki Donaldzie Tusku słychać było w ostatnich latach już nieraz.Łukasz Dejnarowicz/Forum O powracającym do polskiej polityki Donaldzie Tusku słychać było w ostatnich latach już nieraz.

„Kajny ten Kwaśniewski, taki oldskulowy” – mówią teraz na młodej lewicy z okolic Razem. To coś nowego, bo jeszcze niedawno głównie wywlekano mu wojnę w Iraku, tajne więzienia CIA, komitywę z Kulczykiem, całowanie papieskiego pierścienia. Obaj z Leszkiem Millerem uchodzili za głównych zdrajców lewicowej sprawy, którą rozmienili na drobne w dealach z możnymi tego świata. Nowa antyliberalna lewica budowała swoją tożsamość na odrzuceniu zatrutego dziedzictwa SLD.

Lody zostały przełamane przy okazji wspólnego uzgadniania strategii w sprawie unijnego Funduszu Odbudowy.

Polityka 21.2021 (3313) z dnia 18.05.2021; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Stare portrety, nowa siła?"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021