Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Lewak vs Libek

Jak libek z lewakiem

Na sporze Lewicy z liberalnym centrum tracą sondażowo obie siły. Na sporze Lewicy z liberalnym centrum tracą sondażowo obie siły. Max Skorwider
Od początku maja narasta spór między Koalicją Obywatelską i Lewicą. Między politykami, a nawet jeszcze bardziej liderami opinii i sympatykami obu tych formacji. O co w tym chodzi?
PO wyraźnie traci pozycję głównej siły polskiej opozycji, nie wiadomo na jak długo.Max Skorwider PO wyraźnie traci pozycję głównej siły polskiej opozycji, nie wiadomo na jak długo.

Konflikt zaczął się od zawartego za plecami partnerów z opozycji porozumienia Lewicy z PiS w sprawie ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Ze strony liberałów posypały się oskarżenia o zdradę opozycji, jeśli nie wręcz polskiej demokracji. Towarzyszyły im historyczne porównania do paktu Ribbentrop-Mołotow (Radek Sikorski) oraz ostrzeżenia przed nowym, wymierzonym w III RP PiS-lewicowym sojuszem.

Lewica i jej liderzy opinii nie pozostawali dłużni. Media tradycyjne i społecznościowe zalały ataki na oderwanych od rzeczywistości platformerskich „libków”, którzy przez swój egoizm społeczny, mniej lub bardziej jawne lekceważenie okazywane biedniejszym Polakom, wygrywają dla PiS kolejne wybory.

Polityka 22.2021 (3314) z dnia 25.05.2021; Temat z okładki; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Lewak vs Libek"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >