Kraj

Słabe miejsca

Słabe ogniwa PiS

Kłopoty PiS z Gowinem i konflikt o władzę w Porozumieniu przysłaniają to, co dzieje się na styku PiS – Solidarna Polska, a dzieje się ciekawie. Kłopoty PiS z Gowinem i konflikt o władzę w Porozumieniu przysłaniają to, co dzieje się na styku PiS – Solidarna Polska, a dzieje się ciekawie. Marek Sobczak
Obóz władzy stoi przed wieloma istotnymi głosowaniami w Sejmie. Jednak Zjednoczona Prawica jest coraz mniej spójna i nie chodzi tylko o koalicjantów Jarosława Kaczyńskiego, ale też o sam PiS.
W trakcie poprzedniej kadencji klub PiS urósł z 234 do 239 posłów. A teraz? Klub PiS skurczył się już o trzech posłów.Adrian Grycuk/Wikipedia W trakcie poprzedniej kadencji klub PiS urósł z 234 do 239 posłów. A teraz? Klub PiS skurczył się już o trzech posłów.

Jestem historykiem, nie futurologiem. Nie wiem, jaka będzie moja polityczna przyszłość. Mówię to, co myślę, starając się przy tym zachować zasady fair play – mówi zawieszony w prawach członka PiS Zbigniew Girzyński. Poseł, zwany w partii wolnym elektronem, podpisał się ostatnio pod kandydaturą opozycyjnego kandydata na rzecznika praw obywatelskich oraz skrytykował w RMF FM wicemarszałka Sejmu i szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego za jego wpis o Swiatłanie Cichanouskiej i „antydemokratycznej opozycji w Polsce”.

Polityka 25.2021 (3317) z dnia 15.06.2021; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Słabe miejsca"
Reklama

Czytaj także

Historia

Droga sztuka – w co się teraz inwestuje

Aukcyjny rynek sztuki w Polsce w swojej 30-letniej historii przeżywał hossy i bessy, mody i nagłe zwroty. Ale mniej więcej od roku po prostu staje na głowie.

Piotr Sarzyński
22.07.2021