Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Kraj

Tusku, możesz

Tusku, możesz. A czy jest szansa, żeby się udało?

Powrót Tuska wciąż może zostać zablokowany, jeśli Budka się zaprze i nie będzie chciał ustąpić. Powrót Tuska wciąż może zostać zablokowany, jeśli Budka się zaprze i nie będzie chciał ustąpić. Grzegorz Krzyżewski / Fotonews / Forum
Donald Tusk wraca. Nie wtedy, kiedy wypatrywali go opozycyjni wyborcy, ale gdy już dawno przestali. Czy to się może udać?
Tusk wchodzi do paszczy lwa. Jego powrót ma sens tylko wtedy, jeśli wygra wybory.Mirosław Gryń/Polityka Tusk wchodzi do paszczy lwa. Jego powrót ma sens tylko wtedy, jeśli wygra wybory.

Tusk nie zdecydował się na powrót, gdy opozycji brakowało lidera, ale dopiero teraz, gdy jest ich już więcej niż jeden, a niektóre partie mają nawet po kilku, jak Lewica albo sama Platforma Obywatelska. Wraca nie przed wyborami, choć mieliśmy ich całą serię, ale podczas długiej wyborczej przerwy. Nic więc dziwnego, że wiadomość o zamierzonym powrocie Tuska nie wywołała trzęsienia ziemi. Gdyby nie TVP, na którą zawsze można liczyć, to w ogóle mało kto by się dowiedział.

Czy ten brak ekscytacji oznacza, że zanim wrócił Tusk – już poniósł porażkę?

Polityka 25.2021 (3317) z dnia 15.06.2021; Polityka; s. 23
Oryginalny tytuł tekstu: "Tusku, możesz"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021