Kraj

Wycieki i przecieki

Michał Dworczyk Michał Dworczyk Andrzej Iwańczuk / Reporter

Sprawa wykradzionych i opublikowanych na komunikatorze Telegram maili ze skrzynki Michała Dworczyka uderza nie tylko w szefa Kancelarii Premiera, ale coraz mocniej obciąża polskie służby i prokuraturę. Mimo zapewnień ministra, że używając swojej skrzynki prywatnej do celów służbowych, nie przesyłał informacji poufnych, wiele wskazuje na to, że jest inaczej – chodzi choćby o dokumenty dotyczące systemu Narew czy testów urządzeń elektromagnetycznych służących do obezwładniania dronów.

Bezwzględnie powinien zostać odsunięty od obowiązków, zaś służby powinny wszcząć postępowanie kontrolne dotyczące przestrzegania ustawy o ochronie informacji niejawnych, co byłoby równoczesne z zawieszeniem mu dostępu do informacji niejawnych – mówi były wysoki stopniem funkcjonariusz kontrwywiadu.

Polityka 25.2021 (3317) z dnia 15.06.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 9
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Olimpiada inna niż wszystkie

Potwierdza się reguła: drugi tydzień olimpijskiej rywalizacji jest dla Polaków bardziej udany niż pierwszy. Ale wiele wskazuje na to, że do niedużej średniej jedenastu medali z poprzednich igrzysk tym razem nie dociągniemy.

Marcin Piątek
03.08.2021