Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Lato z przeszkodami, czyli przewodnik podróżnika

Wakacje z przeszkodami

W czasie tegorocznych wakacji podstawowym dokumentem będzie paszport covidowy, czyli Unijny Certyfikat Covid. W czasie tegorocznych wakacji podstawowym dokumentem będzie paszport covidowy, czyli Unijny Certyfikat Covid. Shutterstock, Getty Images/Studio Polityki
Nareszcie można ruszać na zagraniczny wypoczynek. I ruszyliśmy. Mówi się, że każda podróż jest przygodą, ale w tym roku jakby bardziej. Tyle że będzie trudno, dość drogo i mocno niepewnie.
Nasz rodzimy biznes turystyczny chce się szybko odkuć, windując ceny.Łukasz Dejnarowicz/Forum Nasz rodzimy biznes turystyczny chce się szybko odkuć, windując ceny.

Ostatnia sobota, lotnisko Chopina, na sali odlotów tłok. Przeważają rodziny z dziećmi, z wielkimi walizkami na wózkach. Kolejka – na lot na Wyspy Kanaryjskie – wciska się do hali z prawej strony. Wije wężykiem w kierunku okienek odprawy. Końca nie widać. Środkiem – przez całą długość hali odlotów – na lot na Maderę. Obok nieco krótsza – do kurortu Marsa El Alam w Egipcie. Człowiek na człowieku. Na ogół w maseczkach, ale dystansu nikt nie trzyma. Tylko nieliczne stanowiska odpraw są otwarte.

Polityka 27.2021 (3319) z dnia 29.06.2021; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Lato z przeszkodami, czyli przewodnik podróżnika"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >