Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Niedokończony pojedynek

Tusk–Kaczyński. Kolejne starcie politycznych liderów

Jest coś osobliwego w ich uporczywym konflikcie, który zaczął się półtorej dekady temu, przybierając w tym czasie postać gorącej wojny bądź też trwając w stanie zamrożenia. Jest coś osobliwego w ich uporczywym konflikcie, który zaczął się półtorej dekady temu, przybierając w tym czasie postać gorącej wojny bądź też trwając w stanie zamrożenia. Max Skorwider
Dzieje ich rywalizacji to już teraz fascynujący materiał na scenariusz filmowy. A przecież ta historia nie ma jeszcze swojego finału, jej kolejny etap być może ciągle przed nami.
Tusk urósł do roli światowca, partnera możnych tego świata, zewnętrznego strażnika wartości Zachodu.Thierry Roge/Belga Press/Forum Tusk urósł do roli światowca, partnera możnych tego świata, zewnętrznego strażnika wartości Zachodu.

Jest tu niemal wszystko, czego potrzeba do epickiej opowieści. Czyli konflikt dwóch wyrazistych charakterów oraz stojących za nimi wielkich zbiorowości, systemów wartości, nawet racji moralnych. To banalna z początku rozgrywka o władzę, która wymyka się spod kontroli i przeradza w wyniszczającą wojnę na śmierć i życie.

Akcja toczy się na wielu frontach w kraju i za granicą. Są jej nieoczekiwane zwroty, widowiskowe konfrontacje i zdarzenia naprawdę mrożące krew w żyłach. Jest całe spektrum namiętności jak z szekspirowskiego dramatu: żądza władzy i dominacji, strach, zemsta, nienawiść.

Polityka 27.2021 (3319) z dnia 29.06.2021; Polityka; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Niedokończony pojedynek"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >