Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Taki ładny Ład

Tak Morawiecki i PiS promują Polski Ład

Reforma podatkowa, która ma być teraz wisienką na torcie Polskiego Ładu, okazuje się głębokim regresem. Reforma podatkowa, która ma być teraz wisienką na torcie Polskiego Ładu, okazuje się głębokim regresem. Michał Kość / Forum
Akcja promocyjna Polskiego Ładu to marketingowy bubel. PiS, wbrew deklaracjom, wcale już się nie garnie do „rozmowy z Polakami”, tylko ją pozoruje przez na pół konspiracyjne spotkania z sympatykami sprawozdawane w swoich mediach. Czy zmęczoną władzę stać jeszcze na zryw?
Nieprzerwanie krążącemu po Polsce premierowi podobno zdarza się nawet zaskakiwać swoim przybyciem nieświadomy lokalny aktyw.Ireneusz Szuniewicz/Polityka Nieprzerwanie krążącemu po Polsce premierowi podobno zdarza się nawet zaskakiwać swoim przybyciem nieświadomy lokalny aktyw.

Niewtajemniczonym najwyraźniej miał wystarczyć dorodny billboard, który stał przy głównej ulicy podwarszawskiego Raszyna i obiecywał „lepszą codzienność polskich rodzin”. Ale już namierzenie teoretycznie otwartego spotkania posła PiS Zdzisława Sipiery z mieszkańcami stanowiło nie lada wyzwanie.

Było upalne sobotnie południe 17 lipca. Z samego rana ukazała się depesza PAP z rozkładówką weekendowych wizyt polityków PiS w ramach promocji flagowego rządowego programu. Niemal od razu powtórzyły ją serwisy TVP i Polskiego Radia.

Polityka 31.2021 (3323) z dnia 27.07.2021; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Taki ładny Ład"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Rowling? Jaka Rowling? Harry Potter i autorka non grata

Huczne obchody 20. rocznicy premiery filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” były okazją do wspomnień i wzruszeń. Zabrakło tej, od której wszystko się zaczęło – J.K. Rowling. Zapomnieli o autorce?

Marcin Zwierzchowski
16.01.2022