Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

„Bałagan i skandal”. Sejmowa komisja kultury poparła lex TVN

Posiedzenie komisji kultury i środków przekazu w sprawie lex TVN, 27 lipca 2021 r. Posiedzenie komisji kultury i środków przekazu w sprawie lex TVN, 27 lipca 2021 r. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Posłowie PiS torpedowali dziś wnioski opozycji dotyczące ustawy medialnej. Przystali na propozycje koła Kukiz ′15, które – jak wykazał Wojciech Król z PO – i tak ustawowo da się obejść, odrzucili za to poprawki Porozumienia Jarosława Gowina.

Lex TVN (ostatnio też „lex Suskiego”), czyli nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji zgłoszona w czasie, gdy TVN ubiega się o przedłużenie koncesji dla swojego kanału informacyjnego, było przedmiotem dzisiejszych obrad sejmowej komisji kultury i środków przekazu. Posłowie PO, potem także Polski 2050, wnioskowali wprawdzie, by zrzucić poprawkę z agendy i wstrzymać się z pierwszym czytaniem do czasu, aż będą im znane wszystkie ekspertyzy na ten temat.

Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022