Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Kraj

„Bałagan i skandal”. Sejmowa komisja kultury poparła lex TVN

Posiedzenie komisji kultury i środków przekazu w sprawie lex TVN, 27 lipca 2021 r. Posiedzenie komisji kultury i środków przekazu w sprawie lex TVN, 27 lipca 2021 r. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Posłowie PiS torpedowali dziś wnioski opozycji dotyczące ustawy medialnej. Przystali na propozycje koła Kukiz ′15, które – jak wykazał Wojciech Król z PO – i tak ustawowo da się obejść, odrzucili za to poprawki Porozumienia Jarosława Gowina.

Lex TVN (ostatnio też „lex Suskiego”), czyli nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji zgłoszona w czasie, gdy TVN ubiega się o przedłużenie koncesji dla swojego kanału informacyjnego, było przedmiotem dzisiejszych obrad sejmowej komisji kultury i środków przekazu. Posłowie PO, potem także Polski 2050, wnioskowali wprawdzie, by zrzucić poprawkę z agendy i wstrzymać się z pierwszym czytaniem do czasu, aż będą im znane wszystkie ekspertyzy na ten temat.

Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021