Kraj

Kaczyński o likwidacji Izby Dyscyplinarnej. To gra na czas?

Prezydent Andrzej Duda, wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki Prezydent Andrzej Duda, wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki Krystian Maj / Kancelaria Prezesa RM
Rząd Mateusza Morawieckiego do następnego poniedziałku musi odpowiedzieć Komisji Europejskiej, jak zamierza wykonać wyrok TSUE. Można się spodziewać, że odpowiedzią będzie to, co wicepremier Jarosław Kaczyński oświadczył w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej.

Jarosław Kaczyński zapowiada zniesienie Izby Dyscyplinarnej w SN „w jej obecnym kształcie”. W wywiadzie dla PAP zapewnia, że bynajmniej nie w ramach wykonania wyroku TSUE, ale dlatego, że „ta izba nie wypełnia swoich obowiązków”.

Czytaj też: Wojna PiS z UE może być jeszcze droższa

Kaczyński o immunitetach sędziów.

Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021