Kraj

Przesilenie w koalicji rządowej. Kaczyński gra w pokera

Jarosław Kaczyński podczas konferencji w sprawie zakupu czołgów Abrams. Wesoła, 14 lipca 2021 r. Jarosław Kaczyński podczas konferencji w sprawie zakupu czołgów Abrams. Wesoła, 14 lipca 2021 r. Adam Chełstowski / Forum
Prezes PiS zdecydował się sprowokować przesilenie i uciec do przodu. Środowe głosowanie nad lex TVN ma być pierwszym poważnym testem dla tej strategii.

Wszyscy wiedzieli, że rozstanie wkrótce nastąpi, ale mało kto spodziewał się, że już teraz. Gdy w kilkudziesięciu miejscach w całej Polsce rozpoczynały się protesty w obronie wolnych mediów, Piotr Müller stwierdził, że wicepremier Jarosław Gowin wylatuje z rządu (ogłoszenie tej decyzji ustami rzecznika rządu miało być dodatkowym upokorzeniem dla lidera Porozumienia). Jednocześnie okazało się, że PiS zdecydował się poddać pod sejmowe głosowanie ustawę anty-TVN już w środę.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021