Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Trzecia dawka na czwartą falę

Dla kogo doszczepianie

Kolejna runda masowych szczepień nie jest obecnie potrzebna, ale eksperci potrafią już wyznaczyć konkretne grupy obywateli, którzy odniosą korzyść z trzeciej dawki. Kolejna runda masowych szczepień nie jest obecnie potrzebna, ale eksperci potrafią już wyznaczyć konkretne grupy obywateli, którzy odniosą korzyść z trzeciej dawki. Ireneusz Szuniewicz
Ostatnie miesiące pandemii upłynęły na budowaniu tarcz za pomocą szczepionek. Ale nadal nie wiemy, jak długo ta ochrona będzie trwać. Kogo i kiedy czeka kolejna runda kłucia?
Co zrobić z najstarszym pokoleniem? Zapraszać na trzecią dawkę od 60., 70. czy dopiero po 80. roku życia? Na fot. punkt szczepień w Warszawie.Mateusz Włodarczyk/Forum Co zrobić z najstarszym pokoleniem? Zapraszać na trzecią dawkę od 60., 70. czy dopiero po 80. roku życia? Na fot. punkt szczepień w Warszawie.

Gdy trzy tygodnie temu Rada Medyczna przy premierze pozytywnie wypowiedziała się na temat trzeciej dawki szczepionki przeciw Covid-19, minister zdrowia Adam Niedzielski stanowczo się temu przeciwstawił. Oświadczył, że brakuje dowodów na skuteczność takiego doszczepiania, więc rząd nie będzie takiej decyzji na razie rozważał. 27 sierpnia Rada Medyczna wydała jednak jednoznaczne stanowisko, by dawkę przypominającą podać osobom z niską odpornością, na co minister już się zgodził.

Nikt nie ukrywa, że kolejna fala zakażeń przed nami i jej apogeum może nadejść z końcem września.

Polityka 36.2021 (3328) z dnia 31.08.2021; Temat tygodnia; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Trzecia dawka na czwartą falę"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >