Kraj

Stanem wyjątkowym w rosyjskie manewry? Jakieś nieporozumienie

Rosyjskie manewry wojskowe Zapad, wrzesień 2017 r. Rosyjskie manewry wojskowe Zapad, wrzesień 2017 r. Wasil Fedosenko / Forum
Wprowadzanie stanu wyjątkowego w reakcji na zbliżające się ćwiczenia wojskowe za naszą wschodnią granicą rozmija się zarówno z charakterem tego środka, jak i typem zagrożenia. Nie dajmy się więc zmylić.

Władza ewidentnie podkręca retorykę zagrożenia, podgrzewa atmosferę wewnętrznego konfliktu i przy okazji miesza wszystko ze wszystkim: uchodźców na granicy z wojną hybrydową, ćwiczenia przeciwnego bloku wojskowego z nielegalnym przekraczaniem granicy, zastrzeżenia opozycji, aktywistów i prawników dotyczące polityki migracyjnej z podważaniem bezpieczeństwa narodowego. W wyniku tego mieszania powstaje mętna pulpa, która sączy się do nas z telewizorów, radioodbiorników i internetu.

Były dowódca wojsk USA w Europie:

 • Białoruś
 • MON
 • Rosja
 • uchodźcy
 • Reklama

  Czytaj także

  Pomocnik Historyczny

  Fiat 126p. Polski Volkswagen, tylko trochę mniejszy

  Gdyby szukać materialnego symbolu gierkowskiej dekady, Polski Fiat 126p byłby jak znalazł. To za sprawą tego małego autka zaczęła się w PRL era masowej motoryzacji. Bo samochód – obok własnego mieszkania – miał być najbardziej widomym znakiem dobrobytu Polaków.

  Adam Grzeszak
  12.10.2021