Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Polexit to nie groźba. W mentalności PiS on już dawno się zaczął

Ryszard Terlecki i Marek Suski wprawdzie formalnie nie pełnią czołowych stanowisk, ale gdyby tzw. precedencję i protokół w kraju badać nie formalnie, lecz realnie, to Terlecki jest chyba w Polsce numerem dwa, może trzy, a Suski przy uchu prezesa mieści się pewnie przed Ziobrą. Ryszard Terlecki i Marek Suski wprawdzie formalnie nie pełnią czołowych stanowisk, ale gdyby tzw. precedencję i protokół w kraju badać nie formalnie, lecz realnie, to Terlecki jest chyba w Polsce numerem dwa, może trzy, a Suski przy uchu prezesa mieści się pewnie przed Ziobrą. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W każdym kraju mamy polityków zwalczających Unię i gadających rzeczy obrzydliwe, wręcz haniebne. Ale pozostają zwykle na marginesie, jak egzotyczne ptaki. W Polsce to inny casus.

Mieliśmy wysyp antyunijnych wypowiedzi, prawdziwe szczucie na Unię w wykonaniu czołowych polityków partii rządzącej Polską. Próbka – Ryszard Terlecki: „Musimy szukać rozwiązań drastycznych. Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada i się odwrócili i wyszli. My nie chcemy wychodzić, (…) ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność, i coś, co organiczny nasz rozwój”.

Reklama