Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Zapowiada się gorąca jesień z falą protestów. Jak na to odpowie rząd i obóz władzy? W nowej „Polityce” piszemy też m.in. o tym, jak media PiS przedstawiają Tuska i czy grozi nam zimna wojna domowa.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnegoPolityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego

W najnowszym numerze „Polityki” znajdziecie Państwo m.in. następujące tematy:

• Zapowiada się gorąca jesień z falą strajków i protestów, jak na to odpowie rząd i obóz władzy? – odpowiedzi szukali nasi reporterzy Agnieszka Sowa i Zbigniew Borek.

• Co się dzieje w strefie stanu wyjątkowego – raport Marcina Kołodziejczyka.

• Jak media związane z PiS, gazety, portale, TVP, przedstawiają Donalda Tuska – opisuje na wielu przykładach Rafał Kalukin.

• Czy Polsce przy tak głębokich podziałach politycznych grozi zimna – lub nie tylko – wojna domowa – rozważa w rubryce „Ogląd i Pogląd” Marek Migalski.

• Czy szkoła szkodzi i czy może być lepsza, bardziej odpowiadająca wymogom współczesności – o tym w wywiadzie z dr. Mikołajem Marcelą.

Okładka najnowszej „Polityki”PolitykaOkładka najnowszej „Polityki”

• O bezdomnych prezesach zarządzających firmami krzakami – pisze Violetta Krasnowska.

• Robert Samborski, były kleryk, opowiada „Polityce” o tym, jak wygląda życie w seminariach duchownych.

• Dlaczego minister Piotr Gliński dotuje organizacje nacjonalistyczne i jaki władza chce mieć z nich pożytek – o tym w tekście Piotra Pytlakowskiego.

• Jak wynika z najnowszych badań, 13 proc. polskich rodziców żałuje, że ma dzieci, i dzisiaj by się na nie zdecydowało. Dlaczego tak się dzieje – o tym w wywiadzie z dr. Konradem Piotrowskim.

• Wstrząsających opowieści wdów po wybitnych polskich himalaistach, którzy zginęli podczas wypraw – wysłuchała Katarzyna Zdanowicz.

Poza tym: dlaczego Polacy nie chcą Polskiego Ładu; co dla Afganistanu oznacza powrót talibów; 11 września 2001 r. w światowym komiksie; o wykuwaniu nowego człowieka w Chinach; o twórczości Zofii Kossak-Szczuckiej, która znalazła się na nowej liście szkolnych lektur; o tym, dlaczego teorie spiskowe są tak popularne; o innowiercach w Polsce.

Gorąco zachęcam do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021
Reklama