Kraj

Co lubi lud

Czy opozycja ma schlebiać ludowi

Aby odsunąć PiS od władzy, trzeba się przypodobać ksenofobicznym i klerykalnym wyborcom, aby ich pozyskać. Aby odsunąć PiS od władzy, trzeba się przypodobać ksenofobicznym i klerykalnym wyborcom, aby ich pozyskać. Patryk Sroczyński
Przed opozycyjnymi politykami stoi dylemat: postępować zgodnie z własnymi przekonaniami i słusznymi racjami, czy kierować się polityczną koniecznością, wynikającą z dominujących w społeczeństwie przekonań, często urobionych perfidną propagandą władzy. Bo inaczej „społeczeństwo nie zrozumie”.
Obserwowana ostatnio w lewicowych szczególnie kręgach „ludomania” jest reakcją na pisowską apologetykę własnego elektoratu, tak jak go PiS postrzega.Adam Chełstowski/Forum Obserwowana ostatnio w lewicowych szczególnie kręgach „ludomania” jest reakcją na pisowską apologetykę własnego elektoratu, tak jak go PiS postrzega.

Typowy wpis niepisowskiego bynajmniej, a zapewne nawet antypisowskiego internauty pod informacją o podjętej przez opozycyjnego polityka próbie udzielenia pomocy koczującym na białorusko-polskiej granicy uchodźcom: „z taką durną opozycją kaczor będzie rządzić jeszcze długo”. Opozycja jest, według tego rodzaju nierzadkich opinii, głupia i złożona z „pożytecznych idiotów Kaczyńskiego”, bowiem jej przedstawiciele podejmują działania i wypowiadają słowa drażniące elektorat, który w większości – jak potwierdziły sondaże – uchodźców nie chce i się ich boi.

Polityka 39.2021 (3331) z dnia 21.09.2021; Ogląd i pogląd; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Co lubi lud"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021