Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Forma dla Platformy

Z czym musi się zmierzyć Donald Tusk

Tusk może na razie oddziaływać na swoje ugrupowanie jedynie odgórnie, siłą autorytetu. Tusk może na razie oddziaływać na swoje ugrupowanie jedynie odgórnie, siłą autorytetu. Basia Dziedzic
Jak zarządzać zachowawczą partią w czasach kulturowej zmiany? W którą ideową stronę się kierować i jaki tworzyć wizerunek? Oto najważniejsze dziś dylematy Donalda Tuska.
Naturalne jest zatem oczekiwanie, że Tusk przywróci teraz Platformie nie tylko silne przywództwo, ale i tożsamość.Łukasz Dejnarowicz/Forum Naturalne jest zatem oczekiwanie, że Tusk przywróci teraz Platformie nie tylko silne przywództwo, ale i tożsamość.

Wygląda na to, że trapiący dotąd Platformę Obywatelską kryzys przywództwa został już opanowany. Powracający Donald Tusk natychmiast stał się praktycznie jedynym istotnym punktem odniesienia dla tradycyjnego liberalnego elektoratu, neutralizując ambicje pozostałych kandydatów na lidera opozycji, zwłaszcza Rafała Trzaskowskiego i Szymona Hołowni. Z kolei w samej partii jak za dawnych lat zapanowały rządy silnej ręki.

Ubiegłotygodniowe zawieszenie w partyjnych funkcjach Borysa Budki i Tomasza Siemoniaka na pierwszy rzut oka mogło się wydawać zaskakujące.

Polityka 40.2021 (3332) z dnia 28.09.2021; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Forma dla Platformy"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Sinéad O’Connor: historia zniszczonej kariery

W dzisiejszej gorącej debacie o „kulturze unieważniania” warto pamiętać o historii. Książkowe wspomnienia Sinéad O’Connor nie pozostawiają wątpliwości, że ją unieważniono całkiem skutecznie.

Bartek Chaciński
20.07.2021