Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Cenowa polka galopka

Cenowa polka galopka. Inflacja zjada pensje i oszczędności

Ceny od sierpnia 2020 do sierpnia 2021 r. skoczyły o 5,5 proc., najszybciej od 20 lat. Ceny od sierpnia 2020 do sierpnia 2021 r. skoczyły o 5,5 proc., najszybciej od 20 lat. Daniel Dmitriew / Forum
Szybko rosnące ceny najmocniej uderzają po kieszeni beneficjentów „dobrej zmiany”. To, co dały im rządy PiS, teraz odbiera inflacja. Czy drożyzna wpłynie na sytuację polityczną?
W najszybszym w Unii tempie rosną też ceny prądu, benzyny i gazu – tym szybciej, im szybciej słabnie nasza waluta.Max Skorwider W najszybszym w Unii tempie rosną też ceny prądu, benzyny i gazu – tym szybciej, im szybciej słabnie nasza waluta.

Annie, dobiegającej pięćdziesiątki, bardzo się w ostatnich latach poprawiło. Ma dyplom magistra i od 22 lat pracuje w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu. Jej zarobki wzrosły o 1,5 tys. zł i teraz „na rękę” dostaje już 4 tys. zł. Ważną pozycją w domowym budżecie jest także 500 plus oraz 700 zł alimentów. W rubryce „ma” zapisuje całkiem sporo. Kiedy jednak zaczęła liczyć dokładniej, zobaczyła, że finansowo stoi właściwie w miejscu, nie stać jej na nic więcej niż przedtem, wszystko zjadają podwyżki.

Polityka 40.2021 (3332) z dnia 28.09.2021; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Cenowa polka galopka"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >